Aj mačky sa potrebujú pásť

Mačky, aj keď sú známe svojou láskou k rybám a mäsu, majú občasné chute na niečo iné – trávu. Aj keď sa to môže zdať prekvapujúce, mačky nejedia trávu len preto, že sa im páči jej chuť. Skutočnosť je taká, že tráva má pre mačky viacero dôležitých funkcií.

Začnime tým, že mačky jednoducho nemajú úplne vyvinutý tráviaci systém, ako napríklad kravy. Tráva preto môže slúžiť ako “prírodný liek” na zlepšenie trávenia. Mnoho mačiek zistí, že konzumáciou trávy si uľahčia trávenie a vyčistia svoj tráviaci systém.

Okrem toho je tráva pre mačky spôsobom, ako vyčistiť ich tráviaci systém od nežiaducich látok, ako sú chĺpky alebo iné materiály, ktoré sa môžu hromadiť v ich žalúdku. Jednoducho povedané, tráva je pre mačky ako prirodzený prostriedok na čistenie a detoxikáciu.

Je však dôležité mať na pamäti, že tráva by mala byť bezpečná a čerstvá. Pestujte špeciálnu mačaciu trávu. V každom prípade by mačke mala byť k dispozícii čerstvá tráva, aby mohla udržiavať svoje zdravé trávenie.

Takže, ak sa zastavíte pri pohľade na vašu mačku, ako si občas užíva chvíľu s trávou, nebojte sa. Je to len prirodzená reakcia, ktorá jej pomáha udržiavať sa zdravou a šťastnou.